Co jest lepsze Thyroid-S czy Thiroyd? Opinia użytkownika

Właśnie doszła do mnie pierwsza partia Thiroyd i już zabrałem pierwszą tabletkę*… Jest to zatem recenzja po wzięciu około tysiąca tabletek Thyroid-S i kilkudziesięciu tabletek Thiroyd.

Thyroid-S czy Thiroyd?

Pierwszą rzeczą, która odczułem jest to, że Thiroyd dawkowany pod język działa dużo szybciej niż Thyroid-S przyjmowany w ten sposób. Przyznam się, że bardzo się mi to podoba.

Mam też wrażenie, że Thiroyd, mimo posiadania nieznacznie mniejszą zawartości substancji czynnej (T4 i T3)… Działa na mnie mocniej niż Thyroid-S!

Dlaczego tak jest?

Jest to prawdopodobnie spowodowane tym, że Thyroid-S jest “nowocześniejszy”, ma więcej składników zapewniających stabilność substancji czynnej. Te składniki mogą powodować, że substancja czynna jest gorzej wchłaniana przez śluzówkę i gorzej wchłaniana w przewodzie pokarmowym. Gdy kilku klientom wysłałem na próbę Thiroyd i Thyroid-S, większość preferuje raczej Thiroyd.

Sam od tej pory przyjmuję Thiroyd…

 

*Rozpocząłem pisanie wpisu z 2 tygodnie temu.

Artykuły na podobny temat

Comments

  1. Ateora says

    Wiesz co gdzieś w necie był cały artykuł omawiający bioprzyswajalność obu leków, i wyjaśniający dlaczego jeden jest szybciej przyswajalny, i który składnik w tym drugim utrudnia przyswajanie ale nie mogę tego odkopać. Czytałam to z miesiąc temu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *