Najczęściej Zadawane Pytania

 1. Czy Thyroid-S albo Thiroyd jest lekiem zarejestrowanym w Polsce?

  Nie, Thyroid-S ani Thyroid nie jest lekiem zarejestrowanym w Polsce. Jako, że substancja czynna w Thyroid-S  i Thiroyd (ekstrakt ze świńskiej tarczycy) jest pochodzenia naturalnego i była używana w medycynie od kilkuset lat, nie jest objęta ochroną patentową, podobnie jak herbatka z rumianku czy dziurawca (mimo, że zwłaszcza ten drugi posiada bardzo silne działanie). Z podobnego powodu nie jest w Polsce przepisywana przez lekarzy!

   

 2. Ile hormonów jest w 1 tabletce Thyroid-S a ile w Thiroyd?

  Thiroyd zawiera 8,31 mcg T3 a Thyroid-S 9 mcg T3.

  Thiroyd zawiera 35 mcg T4 a Thyroid-S 38  mcg T4.

  Oprócz tego obydwa ekstrakty zawierają również naturalnie występujące hormony tarczycy:
  T2
  T1
  Kalcytoninę

 3. Jakiej produkcji jest Thyroid-S i Thiroyd?

  Zarówno Thyroid-S, TR Thyroid jak i Thiroyd są produkowane w Tajlandii.

 4. Jak jest data ważności Thiroyd? Jaka jest data ważności Thyroid-S? Jaka jest data ważności TR Thyroid?

  Oto data ważności aktualnie sprzedawanych przez nas ekstraktów z tarczycy (aktalizacja 17.01..2017)
  Thyroid-S: 30.06.2019
  Thiroyd: 17.10.2019
  TR Thyroid: 01.09.2020
 5. Czy stosowanie Thyroid-S lub Thiroyd jest bezpieczne?

  Thyroid-S  (lub inne leki zawierające ekstrakt z tarczycy czy suszoną świńską tarczycę) są technicznie rzecz biorąc suplementem diety. Posiadają jednak bardzo silne działanie, porównywalne, jak nie silniejsze niż syntetyczne hormony tarczycy  przepisywane przez lekarzy (T4 i T3). Jak wszystko, a zwłaszcza leki i suplementy diety, nieodpowiednio stosowane mogą być niebezpieczne.

  Na całym świecie miliony osób leczy niedoczynność tarczycy za pomocą naturalnych ekstraktów z tarczycy (np. Armour Thyroid, WP Thyroid…). Thyroid-S, TR Thyroid jak i Thiroyd ma na całym świecie rzesze fanów, w tym autora tej strony…

   

 6. Czy tabletki Thyroid-S albo Thiroyd można dzielić na pół?

  Tak, Thyroid-S jak i Thiroyd można dzielić na pół, ćwiartować, rozgryzać, przyjmować pod język. Jeśli masz problemy z trawieniem, nawet wskazane jest byś tabletkę pogryzł lub przyjął pod język. Z doświadczenia klientów wynika, że lepiej tabletki kroić żyletką niż np. za pomocą specjalnych urządzeń do krojenia tabletek.

 7. Czy Thyroid-S i Thiroyd uzależnia?

  W skrócie nie, choć jeśli przyjmowałeś Thyroid-S (lub jakiekolwiek leki na niedoczynność tarczycy) możesz czuć się zdecydowanie gorzej jeśli od razu odstawisz ten lek. Wynika to z tego, że Twoja tarczyca (prawdopodobnie) będzie produkować mniej tyroksyny (T4). Jeśli z jakiegoś powodu chciałbyś przestać brać Thyroid-S, rób to stopniowo – obniżając dawkę o około pół tabletki na tydzień. Pozwoli to przywrócić naturalną produkcję T4 jego konwersję w T3 (jeśli jest to możliwe).

 8. Czy Thyroid-S lub Thiroyd można przyjmować w trakcie posiłków czy powinno się je spożywać na czczo?

   Zarówno Thyroid-S jak i Thiroyd można przyjmować w trakcie posiłków. To zakładając, że nie mamy problemów z trawieniem. Dr. Ray Peat sugeruje, że ten sposób przyjmowania leków zawierających T3 (aktywną formę hormonu tarczycy) jest lepszy niż branie ich na pusty żołądek, bowiem dawka T3 zostanie wolniej wchłonięta i lepiej rozłożona w ciągu dnia. Zapobiegnie to nadmiernemu (chwilowemu) poziomowi T3 we krwi i zapobiegnie jego konwersji w RT3. To sprawi, że będziemy mieli więcej energii w ciągu dnia.

 9. Od jakiej dawki należy zacząć przyjmowanie Thyroid-S czy Thiroyd?

  Jeśli wcześniej przyjmowałeś np. 125 mcg T4 (np. Euthyrox 125) warto rozpocząć od 1 tabletki ekstraktu z tarczycy Thyroid-S, Thiroyd czy TR Thyroid) oraz jednoczesnym obniżeniu dawki Letroxu/Euthyroxu o 50 mcg. Dawkowanie może zatem wyglądać tak:

  Rano: Euthyrox 75 oraz 0.5 tabletki ekstraktu z tarczycy
  Wczesnym popołudniem: 0.5 tabletki ekstraktu z tarczycy

  Osoby nie przyjmujące wcześniej hormonalnych leków na niedoczynność tarczycy lepiej zrobią jeśli rozpoczną od 0.5-1 tabletki dziennie.

 10. Jak ustalić optymalną dawkę Thyroid-S lub Thiroyd?

  Dawkę naturalnego ekstraktu z tarczycy ustala się indywidualnie w oparciu o samopoczucie i temperaturę ciała. Jeśli Twoja temperatura w okolicach południa i popołudniu wynosi mniej niż 36,6*C, oznacza to, że najprawdopodobniej należy zwiększyć dawkę lub popracować nad innymi aspektami stylu życia, które powodują nieodpowiednie tempo metabolizmu (dietą, snem, zakresem obowiązków, życiem osobistym, aktywnością fizyczną, stresem…). Jeśli mimo podniesienia dawki nie następuje wzrost średniej temperatury ciała, to należy rozważyć czy powodem niskiego tempa metabolizmu nie jest dieta (zbyt mała ilość witamin, minerałów, kalorii czy węglowodanów). Jeśli chcesz możesz również zajrzeć na nasze forum internetowe gdzie mamy cały dział poświęcony ustalaniu prawidłowej dawki ekstraktu z tarczycy.

 11. Jaka jest maksymalna dopuszczalna dawka Thyroid-S, Thiroyd czy TR Thyroid?

  Jedna tabletka Thyroid-S, Thiroyd czy TR Thyroid zawiera 60 mg ekstraktu ze świńskiej tarczycy. Producent Thyroid-S na opakowaniu deklaruje, że dzienna dawka Thyroid-S powinna wynosić od 30-250 mg ekstraktu z tarczycy. Oznacza, że powinno przyjmować się od pół do około 4,25 tabletki dziennie.
  Producent Thiroyd sugeruje, by przyjmować dziennie od 15-180 mg ekstraktu z tarczycy.
  Producent TR Thyroid sugeruje by przyjmować dziennie 30-250 mg ekstraktu z tarczycy.
  Przyjmowanie większych dawek dobrze jest ustalić z osobą kompetentną.

 12. Czy TR Thyroid, Thyroid-S, Thiroyd jest dobry na odchudzanie?

  Jeśli masz niskie tempo metabolizmu (co możesz obiektywnie sprawdzić mierząc temperaturę ciała), to całkiem możliwe, że masz tendencję do tycia i trudno Ci będzie zrzucić zbędne kilogramy. Uregulowanie hormonów tarczycy sprawi, że dużo łatwiej będzie Ci zrzucić tłuszcz. Nie mniej nie zalecam stosowania Thyroid-S jako “środka na odchudzanie”. Jeśli już koniecznie chcesz sobie rozregulowywać gospodarkę hormonalną, by krótkoterminowo zgubić zbędny tłuszcz, idź do lokalnego sprzedawcy sterydów (znajdziesz go na siłowni) i kup Cytomel, który ma dużo krótszy okres połowicznego rozpadu w organizmie. Cytomel to syntetyczny lek zawierający tylko T3, występuje w dawkach 25-100 mcg. Dla porównania 1 tabletka Thyroid-S zawiera “tylko” 9 mcg T3.

 13. Czy TR Thyroid, Thyroid-S albo Thiroyd można podawać zwierzętom (psom i kotom) chorym na niedoczynność tarczycy?

  Tak. Podobnie jak u ludzi często objawy niedoczynności tarczycy są u psów i kotów leczone według wyników badania krwi a nie objawów. Sugerowana dawka dla psów i kotów to 1-2 mg ekstraktu z tarczycy dziennie na 1 kg masy ciała. Mniejsze psy potrzebują stosunkowo więcej hormonów tarczycy niż większe (w stosunku do masy swego ciała). Przykładowo pies ważący 10 kg potrzebowałby około 1/6 – 1/3 tabletki Thyroid-S.

  Przesyłka

 14. Kiedy dojdzie do mnie przesyłka z tabletkami Thyroid-S?

  Paczki wysyłamy 1-2 razy w tygodniu. Poczta rezerwuje sobie do 20 dni, w praktyce zwykle paczki dochodzą w ciągu 2 tygodni.

   

 15. Czy przesyłkę można śledzić?

  Tak, przesyłkę można śledzić na stronie Poczty Tajskiej. Jesli tego chesz możemy wysłać Ci numer identyfikacyjny Twojej paczki. 

 16. Czy otrzymanie paczki wiąże się z dodatkowymi opłatami (cłem, VAT itd.)?

  Czasami paczka bywa zatrzymana przez Urząd Celny. W przeważającej większości przypadków nie wiąże się to z dodatkowymi opłatami, tylko nieco opóźnia dostawę (o kilka dni roboczych).

 17. Czy zwracacie pieniądze, które musiałem zapłacić za VAT/cło?

  Jeszcze nie zdarzyło się, że paczka została oclona lub ovatowana.

 18. Co stanie się jeśli paczkę zabiorą celnicy?

  Jeśli po przesłaniu dowodów zakupu i zadeklarowaniu zawartości nadal celnicy nie chcą wydać paczki, skontaktuj się z nami, nadamy paczkę jeszcze raz, z terenu UE. W tym wypadku szansa na kontrolę celną jest minimalna, wiec przesyłka z upragnionym i ratujący życie suplementem diety na pewno do Ciebie trafi. Jak to się mówi, jak nie drzwiami, to oknem!

 

Comments

 1. Bożena says

  chciałąbym kupić Thyroid lub Thyroid S – 1000 szt. Proszę o dalsze szczegóły/wskazówki do zamówienia

 2. Sylwia says

  Witam,

  Chciałabym kupić 1 opakowanie Thyroid-S albo Thiroyd. Proszę o dalsze wskazówki dot. procedury zakupu.

  Pozdrawiam
  Sylwia

  • Wojciech Majda says

   Wysłałem Pani maila, ale dostałęm wiadomosć zwrotną, że jest zły adres. Proszę zostawić jeszcze jeden komentarz wpisując w formularz prawidłowego maila. Może też Pani wysłać maila na adres: plpermaculture@gmail.com

 3. Karolina says

  Witam, Chciałabym zakupić te tabletki.
  prośba o maila zwrotnego ze szczegółami wysyłki. Przyjmuje euthyrox 50.

 4. Ewa Milewska says

  Witam Pana, chialabym zamowic Thiroyd w wersji 1000 tabletek ale z Uni Europejsiej, bo mieszkam w Niemczech. Czy jest to mozliwe? Prosze o podanie mi danych.

 5. Stansław says

  W jakich ilościach przyjmować WP Thyroid, gdy się nie ma w ogóle tarczycy? Przyjmuję Euthyrox 175 mg dziennie. Gdybym sie zdecydował na zamianę na Thyroid, to jak powinienem postępować, by płynnie wejść z odpowiednią dawką Thyroid’u?
  Dziękuję

 6. czekoladka476 says

  Witam,jestem zainteresowana zakupem preparatu. Biore aktualnie Letrox 100 ,jeszcze miesiac temu euthyrox 150..lekarka zmieniła lek bo wedlug niej mialam subkliniczna nadczynnosc…,ale ja wlasnie po letroxie czuje sie gorzej,puchne i ogolnie dolina
  Jak powinno wygladac dawkowanie Thyroid s w moim przypadku? I czy przyjmowanie tego preparatu ma wiazac sie z odstawieniem Letroxu 100 ?

  • Wojciech Majda says

   Zwykle ludzie biorą ekstrakt z tarczycy (NDT) ZAMIAST euthyroxu czy letroxu. Jeśli łączą przyjmowanie tych dwóch środków, to przyjmują odpowiednio mniejszą dawkę jakby mieli przyjmować tylko jeden z tych środków. Wynika to z tego, że ekstrakt ze świńskiej tarczycy zawiera również hormony tarczycy.

   Wysłałem maila.
   Pozdrawiam

 7. Anna Maria says

  Dzień dobry,bardzo proszę o kontakt, chciałabym zamówić ekstrakt, wcześniej próbowałam dwa razy zamawiać z tej strony: https://www.inhousepharmacy.vu/p-1079-westhroid-pure-2-grain-130mg.aspx ale niestety przesyłka nigdy do mnie nie dotarła, nie wiem, który z dostępnych u Pana preparatów powinnam wybrać, aby był tożsamy z tym, który mam zalecony i jaką dawkę zastosować, miałam brać 1 tabl rano i pół na noc. Będę bardzo wdzięczna za informację.

 8. Marcelina says

  Witam
  Czy jest możliwość zakupu mniejszej ilości do przetestowania, mam na myśli 250 tabletek. Proszę o szybką odpowiedz.
  Pozdrawiam

 9. Agnieszka says

  Przed ciaza stosowalam ekstrakt,czy teraz w ciazy mam kontynuowac,zwiekszyc dawke? Czy jest bezpieczny w ciazy?

 10. Dorota Madej says

  Witam,

  poproszę o cenę, ilości szt w opakowaniu oraz informację o możliwie najszybszej wysyłce TR Thyroid (ekstraktu z tarczycy bez laktozy i glutenu).

  Pozdrawiam,
  Dorota

 11. Andrzej says

  Witam,

  czy można brać Thiroyd zamiast Letroxu gdy tarczycy już nie ma (usunięta została poprzez zabieg) ?

  Pozdrawiam

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *