Proszę o pomoc!

W tym miejscu możesz umieszczać ogólne pytania dotyczące niedoczynności tarczycy, choroby Hashimoto i nadczynności tarczycy.
Natka

Proszę o pomoc!

Postautor: Natka » 28 wrz 2017, 17:57

Witam,
Jestem tu nowa i bardzo zdesperowana, już nie wiem, gdzie szukać pomocy. Moje problemy ze zdrowiem trwają od lat, ale nigdy nie łączyłam tego z tarczycą. Paraliżujące wręcz bóle pleców w okolicy lędźwi, drętwienie rąk i nóg, ciągłe problemy z jelitami ( które doprowadziły w końcu do operacji przetoki), senność, apatia, zmęczenie, stale towarzyszące uczucie rozdrażnienia, niepokój. Do tego mam problemy z koncentracją, zaburzenia pamięci, czasami nie potrafię się wysłowić. Zdarza się, że wpadam w stany depresyjne, płaczę z byle powodu. Do tego olbrzymia nadwaga ( ok. 20 kg) i ciało jak z plasteliny zmusiły mnie do pójścia do lekarza. Nie mogłam tego zrzucić, pomimo, że katowałam się na siłowni dwa razy dziennie i prawie nic nie jadłam. Do tego zadyszka przy nawet niewielkim wysiłku i kołatanie serca. Już nie wspomnę o stawach, które mi gruchoczą jak u emerytki. W każdym razie w końcu poszłam do lekarza i wszystkie wyniki super. TSH miałam 3,2, lekarka powiedziała, że wszystko ok i żebym poszła do dietetyka. Uparłam się na badanie f3 i f4, też w normie. W końcu udałam się do endokrynologa i usg pokazało, że jest podejrzenie zapalenia tarczycy. Obraz był hypechogenny w całości, struktura gruboziarnista. Wymiary płata prawego: 12,8 x 13,8 x 14,1 mm. Płat lewy: 13,9 x 10,8 x 11,3 mm. Z tego wynika, że moja tarczyca ma ledwo ponad 2 mm. Od endo dostałam cocncor i skierowanie na zbadanie antyciał. Wyszły w normie, więc stwierdziła, że nic mi nie jest, nie ma choroby autoimmunologicznej i jestem zupełnie zdrowa. Czytałam niejednokrotnie, że przy Hashimoto może nie być dużej ilości antyciał. Już nie wiem, co myśleć, czuję się jak wrak, a ona mówi, że jestem zdrowa. Przepisała mi hormony, bo dobrze je brać, szczególnie jeśli chcę zajść w ciążę. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy jednak może być coś na rzeczy????

Agus

Re: Proszę o pomoc!

Postautor: Agus » 02 paź 2017, 19:13

Witaj, rozumiem, że masz Crohna? Czy mogłabyś podać wyniki trójki tarczycowej wraz z normami? Aha napisz jeszcze jakie hormony bierzesz i w jakiej dawce. W jakim celu bierzesz bisoprolol?
Nie traktuj życia tak poważnie, jest to historia z której i tak nie wyjdziesz żywa .

Pamela

Re: Proszę o pomoc!

Postautor: Pamela » 06 lis 2017, 20:06

Natka, podaj proszę swoje wyniki FT3 i FT4 w przeliczeniu procentowym, bo często coś co dla lekarza jest rzekomo w normie jest fatalnym dla samopoczucia stanem przy dolnych granicach zakresów laboratoryjnych.
I pytanie, czy badałaś się pod kątem boreliozy?

Wróć do „Pytania dotyczące chorób tarczycy”